2024.április 22-26. Erdei iskola Bakonybél

Izgalmas, eseménydús hét áll a 6. évfolyam mögött. Az elmúlt napokban rengeteg új ismerettel és élménnyel gazdagodott a csapat: túráztak a Pörgöl-barlanghoz, vízvizsgálatot végeztek a Gerence-patakban, ellátogattak a templomba, ahol sok érdekességet hallhattak a monostor történetéről és a szerzetesekről.

Az állatokról és a természetvédelemről is sokat tanultak: denevérekkel barátkoztak,. az Erdők Háza Múzeumban pedig a bakonyi erdők állataival ismerkedtek.

Persze a kézműveskedést is kipróbálták: bőr fedeles kiskönyvet és bőrkarkötőt készítettek.

Ezek mellett természetesen idén sem maradhatott el a “valós élet tantárgyból” való kihívások sora: a huzatolás, a mosogatás, vagy éppen a rendrakás gyakorlati feladataival.

Bízunk benne, hogy csakúgy, mint az előző évfolyamoknak, nekik is felejthetetlen, szép emlékként marad meg emlékeikben az erdei iskola!

Köszönjük Györgyi néni (Kun Györgyi), Süti néni (Csapóné Sütő Gyöngyi) és Ildikó néni (Homoki Ildikó) szervezőmunkáját, és mindenre kiterjedő figyelmét.

Vélemény, hozzászólás?